Ekspedīcija „Latviešu pēdas Tērbatā”
Tartu ir otra lielākā Igaunijas pilsēta un vecākā pilsēta Baltijā, kas pirmo reizi minēta 1030.gadā. Ja Tallina ir Igaunijas politiskais un ekonomiskais centrs, tad Tartu uzskata par Igaunijas intelektuālo un kultūras centru. Tartu ir ļoti kompakta pilsēta, lielākā daļa apskates objektu atrodas uz vienas-divām paralēlām ielām. Šajā pilsētā, kas ir arī radošās un zinātniskās kultūras centrs, vienmēr kaut kas notiek – gan teātra izrādes, gan koncerti un festivāli.
Nacionālais muzejs
Igaunijas Nacionālais muzejs ir Baltijas valstīs lielākais nacionālais muzejs. Gan vēsturiskie, gan interaktīvie eksponāti rada iespēju apmeklētājiem kaut nedaudz iepazīt Igaunijas teritorijā dzīvojušos un dzīvojošos cilvēkus, kā arī somugru tautas.
Muzejā ir divas pamatizstādes, kuras ir pieejamas vairākās valodās. Lai vispusīgāk izstāstītu Igaunijas stāstu, izstādēs ir apskatāmi kā antīki oriģināli, tā arī mūsdienīgas tehnoloģijas un dizains. Katram eksponātam ir stāstāms savs stāsts, kuru papildina video, multimediju risinājumi, kā arī krājumu kolekcijas, kuras iespējams sīkāk izpētīt uz lielajiem ekrāniem.
Vecpilsēta
Tartu vecpilsēta piedāvā ne mazums iespēju apskatīt gan dažādas skulptūras un pieminekļus, gan arhitektūras brīnumus.
Nepalaižam garām arī neparastu skulptūru, kas veltīta tēvam un dēlam un ko veidojis skulptors Ilo Euna. Mākslas darbs īpašs un neparasts ar to, ka abi – tēvs un dēls – attēloti vienādā izmērā. Tiek vēstīts, ka Euna šajā darbā attēlojis sevi un savu tolaik pusotru gadu veco dēlu Kristianu.
Ejot cauri mazajam parciņam tā vidū atrodams Krievijas karavadoņa Mihaila Barklaja de Tolli piemineklis. Napoleona kara laika vadonim veltītais piemineklis ir arī Rīgā, Esplanādē.
Rātslaukuma apbūve klasicisma stilā, tas veidots trapeces formā. Šeit var aplūkot dažādus objektus. Viens no tiem ir saistāms ar Tartu kā studentu pilsētu. Skulptūra, kas ir daļa no strūklakas, attēlo divus studentus, kas vienojušie skūpstā. Strūklaka Rātslaukumā atrodas jau kopš 1948. gada, taču skulptūra te novietota vien pirms nepilniem 20 gadiem. Gan agrākos laikos, gan tagad šī vieta ir populārs galamērķis gan jaunlaulātajiem, gan studentiem un pilsētas viesiem. Turpat, Rātslaukumā, vērojams arī vietējais Pizas tornis – slīpa māja. Ēka būvēta 18. gadsimta beigās, taču tās pamati bija slikti ielikti, tāpēc ar laiku māja ieguva mūsdienās redzamo stāvokli. Tiek vēstīts, ka ēka pat varējusi sabrukt, taču padomju laika inženieri spēja nodrošināt mājas pastāvēšanu un nesabrukšanu. Šobrīd slīpajā mājā atrodas Tartu Mākslas muzejs.
Tartu Universitāte ar jau daudziem Latvijas un pasaules studentiem pazīstamām augstām, baltās kolonnām. Universitāte dibināta 1632. gadā, taču ēka celta no 1805. līdz 1809. gadam pēc arhitekta Johana Vilhelma Krauzes projekta. Kopš tās atklāšanas 1809. gadā galvenajā ēkā notiek visi svarīgākie studentu un universitātes dzīves notikumi.
Tartu Jāņa baznīca, kas celta 14. gadsimtā, ir vienreizīgs gotiskās arhitektūras piemērs visā Eiropā ar apmēram tūkstoš apdedzināta māla figūrām.
Botāniskais dārzs
Tartu Universitātes Botāniskais dārzs ir viens no vecākajiem pasaulē, izveidots 1803. gadā. Dārzs izveidots pasaulslaveno botāniķu, profesoru Ledebora un Bunges vadībā.
Pašlaik botāniskais dārzs pieder Tartu Universitātei un tiek izmantots kā studentu mācību bāze.
Dārzā var iepazīties ar jauniem dekoratīvajiem augiem un dažādiem dārza iekārtošanas paņēmieniem. Interesanti zināt: - Botāniskajā dārzā atrodamās 6500 augu sugas pārstāv visas zemeslodes klimatiskās joslas, un šī ir augu sugām bagātākā teritorija Igaunijā. - Botāniskā dārza palmu māja ir Baltijas valstīs lielākā un sugām bagātākā šāda tipa māja.
Jaunie Jāņa kapi
Šajos kapos ir apbedīti 180 Latviešu strēlnieki un 98 bēgļi, kas miruši laika posmā no 1915. līdz 1919.gadam Tartu esošajā Kara hospitālī. 1930.gadā kapos ir uzstādīts arhitekta A.Birzenieka veidots piemineklis.
Tartu Latviešu biedrība organizē kapu sakopšanas talkas pavasarī, aprīļa pēdējās nedēļas nogalē. Talkās līdzdalību ņem arī Latvijas un Igaunijas Brāļu kapu komitejas.
Politiski represēto biedrības „Kurzemes rajona Politiski represēto klubs” darbības nodrošināšanas un pasākumu sociālās integrācijas jomā izdevumu apmaksa tiek līdzfinansēta no Rīgas domes Labklājības departamenta budžeta programmas “Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām”
Kurzemes rajona Politiski represēto klubs
Darba laiki 2023. gadā
Kurzemes rajona Politiski represēto klubs
Valde 2023. gadā
Kurzemes rajona Politiski represēto klubs
Pasākumi 2023. gadā
Madona un Madonas apkārtne
Izzinot Latvijas vēstures lappuses
Alūksne
Izzinot Latvijas vēstures lappuses
Ekspedīcija
Politiski represēto ģimeņu mātēm veltītā piemiņas ansambļa atklāšana
Ekskursija
Kokneses pilsdrupas un Trušu karaliste
Tīklošanas pasākums NVO namā
Izstāde “NVO stāsti Latvijas simtgadē”
Izstādē apkopoti vairāk nekā 30 nevalstisko organizāciju (NVO) stāsti par to tapšanu, vērtībām un misiju, atspoguļoti organizāciju dzīvē svarīgākie notikumi un sasniegumi, ar kuriem lepoties.
Konference
Mūsu trejādā Latvija
Politiski represēto personu salidojums Ikšķilē
Ekspedīcija
Vidzemes vēstures un dabas lokos...
Daugavpils PRK vizīte
Daugavpils Politiski represēto kluba atbildes vizīte
Konference
Latvijas Politiski represēto apvienības 29. konference
Palīdzam attīstīt projektu.
Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrā "Imanta"
Politiski represēto personu salidojums Ikšķilē
Tikšanās ar Valsts Prezidentu
Atkalredzēšanās ar sūrās bērnības zemi
Dzintras Gekas ekspedīcijas brauciens
Ekspedīcija
Likteņdārzs
Ozolu stādīšana Likteņdārzā.
Tikšanās Kara muzejā
Tikšanās ar jaunāko klašu skolēniem.
Seminārs
Projekts "Kad satiekas paaudzes"
Ekspedīcija
Ekspedīcija
Seminārs
Projekts "Kad satiekas paaudzes"
Mākslas noskaņās
Konference
Baltija un Eiropa PSRS militārisma varā:
Aktuāls skatījums
Ekspedīcija
Skaistā Vidzeme!
Tikšanās
Tikšanās ar LU asociācijas "Dzīvesstāsts" priekšsēdētāju Māru Zirnīti
Projekts „Veselīgas novecošanās indikatori un mediju pedagoģijas attīstība mūžizglītības kontekstā Latvijā”
Mūsdienu gerontoloģija – zinātne par vecuma sociālām, psiholoģiskām un bioloģiskām problēmām būtisku nozīmi piešķir gan indivīda normālas, fizioloģiskas jeb bioloģiskas, gan patoloģiskas jeb neveselīgas novecošanās gadījumiem